Menü Kapat

Yana Kayar Kapı

Yana kayar kapılar genellikle bahçe kapıları olarak kullanılmaktadır.Bu kapılar; geniş girişler, yokuşlara yerleştirilmiş girişler, ya da dairesel kapıların açılması için yeterli alan bulunmayan durumlarda en ideal korumadırlar.Bu sistemler, kapama sürecinde maksimum güvenliği sağlamak için yumuşak başlama ve bitiş fonksiyonu ile donatılmıştır, engel tespit fonksiyonu, kapı hareketinin bloke olması durumunda insan ve nesnelere gelebilecek zararı önlemek için, hareketi durdurur ve tersine çevirir.Firmamız otomatik kapı imalatı ve tamiri hizmeti vermektedir.

Fotoselli Kapı ve Kapı Tamiri İstanbul

Fotoselli kapı tamiri İstanbul şehrinin her bölgesinde bulabileceğiniz oldukça yaygın bir hizmettir.  Fotoselli kapılar gibi hassas kapılar, kapıların kullanıldığı yere göre değişmekle beraber kullanım yoğunlukları ile birlikte çeşitli arızalar gösterebilmektedirler. Bir profesyonel ekibin tedavisine ihtiyaç duyabilirler. Bu gibi arızaların, kapıyı yaptırdığınız, satın aldığınız firma tarafından garanti kapsamına girme ihtimali de bulunmaktadır. Ancak birçok durum da bu garanti kapsamında değerlendirilmemektedir. Örneğin kapı altı kılavuzlarının herhangi bir şekilde kırılması garanti kapsamına girmemektedir. Bunun yanı sıra kapı kanadının yerinden oynaması gibi durumlar da yine bu garanti kapsamında değerlendirilmemektedir.

Fotoselli Kapı Tamiri İstanbul Servisi

Garanti kapsamında olan durumlar olduğu gibi garanti kapsamında olmayan durumlarda mevcuttur. Kapsam dışı olgulara bir örnek daha verecek olursak örneğin kapıya herhangi bir şekilde çarpılması sonucunda kapının camının kırılması gibi bir durum garanti kapsamı dışında değerlendirilmektedir. Kapınız ile alakalı acil bir sorun varsa derhal bu işi hakkıyla yapan bir firmayla görüşmeniz gerekmektedir. Soruna hızlıca müdahale etmek, sorunun doğru bir şekilde tespit edilmesi oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra tabii ki de sorunun en az maliyetli bir şekilde çözüme kavuşması da oldukça önemlidir. Fotoselli Kapı Tamiri İstanbul bölgesinde birçok firma tarafından verilmekte olan bir hizmettir.

Otomatik Fotoselli Kapı Motoru

Günümüzde fotoselli kapılar çok fazla önem arz etmekte, o kadar çok kullanım alanı bulunmakta ki avmler, iş hanları, kurumlar, bina girişleri, oteller ve daha sayamadığımız birçok nokta var. Bu sebeple Otomatik fotoselli kapı motoru ve bütün parçaları oldukça fazla önem kazanmaktadır. Bir ürünün kendisi kadar teknik ekipmanları da en az ürünün kendisi kadar önemlidir. Kapılar düzenli olarak çalışırken arka planda bu motorlar hemen hemen kapıların tüm yükünü çeken mekanizmalardır. Kapıların ( tabela fiyatları ) birçok modeli bulunmakta, yana kayar, çift kapılı kayar, döner kapılar gibi. Bu sebeple motorlarda değişkenlik göstermekte.

Otomatik fotoselli kapı motoru olan yana kayar kapı motorunu inceleyelim. Bu motorların özellikleri şu şekildedir;

  • Kapı motoru
  • Flaşör lamba
  • Emniyet takım fotoseli
  • Kumanda
  • Kumanda alıcısı
  • Montaj kiti
  • Akü

Ekipman bu şekilde toparlanmakta. Bu ekipman özellikle bahçelere uygulanan kayar fotoselli kapılar için uygulanan motor sistemidir. Ortalama 500 kg taşıma kapasitesine sahip kapılara uygulanmaktadır. Bu motorlar diğer kapı seçeneklerinde ağırlık, kayma yönü, ve dönme gücüne göre değişir. Döner kapılarda ağırlık oranı daha fazla olduğu için motor gücü de bir o kadar fazla olmalıdır. Otomatik fotoselli kapı motoru ne kadar güçlü olursa ömrü ve çalışma seriliği de o kadar fazla olur. Akü bütün motorlarda kullanılmalıdır. Çelik dişli yapıya göre değişkenlik göstermektedir. Bu motorlar, her türlü geçiş için uygun olmalıdır, yoğun ve hızlı kullanıma uygun olmalıdırlar. Bu motorları temin ederken montaj kitini unutmayalım. Bu kit takımı olmadan montaj yapılamayacak, yapılsa dahi sağlam ve sağlıklı bir montaj mümkün olmayacaktır. Bu kapılar hayatımızı o kadar kolaylaştırdı ki her açıdan faydamıza çalışmaktadır. Bu kapılar sayesinde hastalık saçan virüsler genelde ( ışıklı tabela )  temas dokunma yolu ile olduğu için bu kapılar dokunmadan çalışmakta ve hastalıklara kapı açmamakta. Hızlı geçişler bu kapılar sayesinde sağlanmakta. bizleri algıladığı için direk açılır ve kapı kollarına ve maliyetlerine ihtiyaç duymayan geçişe olanak sağlar. Bu kapılar bizlere kolaylık sağladığı gibi motorları da oldukça önem kazanmakta.

Whatsapp Yaz
Şimdi Ara