Menü Kapat

Otomatik Kapı Tamiri

Otomatik Kapı Tamiri

Alüminyum Fotoselli Otomatik Kapı Tamir

 

Fotoselli kayar kapı sistemleri iç ortam uygulaması ve dış ortam uygulaması olarak sistemde kullanılacak malzemeler farklıdır. Fotoselli kayar kapı sistemleri giriş ve çıkışlar için uygun çözümlerdir. Hızlı açılış özelliği ile zaman kaybını asgari düzeye indirmektedir. Bu nedenle son dönemde kentsel dönüşüm ile yapılan binalarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

İstanbul tüm ilçe ve semtlerine oluşturmuş olduğumuz işinde tecrübeli usta kadromuz servis araçlarımız ile anında hizmet etmekteyiz. Arızalanan, bakıma ihtiyacı olan yanakayar otomatik kapıların tamiri için firmamızı arayarak hizmet talep edebilirsiniz..

Otomatik yana kayar fotoselli kapılar, iç ortamla, dış ortamı ; hem hava akımı açısından, hem toz ve rüzgar girişini engellemek açısından kontrollü bir şekil de böler. Bu kullanım mantığı işletmelerde işin tasarrufu da sağlamaktadır. Otomatik fotoselli kayar kapı sistemleri giriş cephelerinde şeffaflığın getirdiği davetkarlığı ön plana çıkartarak mimari bütünlüğüne katkıda bulunmaktadır.

Otomatik yana kayar fotoselli kapılar, her türlü genişlik ve yükseklikte, her projeye ve detaya uygulanabilir niteliklere sahiptir.Otomatik yana kayar fotoselli kapılarda, kullanım amacına yönelik olarak program seçim anahtarı, batarya, elektronik kilit, anahtarlı şalter, kartlı ve şifreli ( tabela fiyatları ) geçiş sistemi, uzaktan kumanda, değişik cam alternatifleri, hava perdesi gibi çeşitli seçenekler ilave edilebilir.

Otomatik yana kayar fotoselli kapılar her türlü mağazalar, bankalar, büro, otel, süper marketler, restaurantlar , üniversiteler, idari merkezler, is merkezleri gibi birçok alanda uygulama imkanı bulur.

  • »   Fotoselli kapılar ev ve iş yerinizle uyum ve bütünlük sağlayan sistemlerdir. Her ortamda güven, ısı tasarrufu ve azami sızdırmazlığı beraberinde getirirler.

  »   Fotoselli kapı, radarlı kapı, otomatik kayar kapı, fotosel kapı olarak da bilinir. Fotoselli Kapı sistemlerinde en çok tercih edileni yana kayar modelidir. Yana kayar fotoselli kapı tercih edileni iki sabit iki hareketli kanat tipidir.

  »   Fotoselli kapılar, radarlarının bir cisim hareketi algıladığında açılması ve ayarlanabilir kısa süre içinde kapanması özelliğiyle, insan giriş-çıkış sirkülâsyonu yoğun olan işletmelerde özellikle tercih edilen mekanizmalardır.

  »   Otomatik yana kayar kapıların tercih edilme sebeplerinden en önemlisi iklimlendirme özelliğidir; otomatik kapılar kullanıldıkları her mekanda kışın ısı tasarrufu sağlamakta, yazın ise iç ortam havasını korumaktadır.

  »   Fotoselli yanakayar kapılar ev ve iş yerinizle uyum ve bütünlük sağlayan sistemlerdir. Her ortamda güven, ısı tasarrufu ve azami sızdırmazlığı beraberinde getirirler.

  »   Diğer fotoselli kapı modelleri ise dairesel yana kayar, teleskobik, döner kapı sistemleridir. En hesaplı olanı yana kayardır.

Fotoselli kapı nedir ve fotoselli kapı nasıl çalışır : Çok basit bir şekilde açıklamak gerekirse, kapı boşluğu üzerine asılan bir ray üzerinde kayarak hareket eden tek veya çift yöne açılan kanatlardan oluşan bir kayar kapı düzeneğinin otomatik hale getirilmesidir. Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi sistemin ismi aslında otomatik kayar kapı olmakla birlikte, kapıya yaklaşan kişilerin algılanmasını sağlayan infrared veya mikrodalga radarlar, halk arasında fotosel olarak bilindiğinden, fotoselli kapı ismi değişmez bir şekilde kelime haznemize yerleşmiş durumdadır. Ray profili dişli kayış çarkları, otomatik kapı motorları, algılama elemanları ve algılama elemanlarından gelen sinyali hareket komutuna çevirecek olan mikroprosesör işlemci ( öğrenebilir elektronik devre) başka bir değişle anakart v.b. elektronik devreleri üzerinde barındırır. Ray profili üzerindeki donanımları gizlemek ve korumak amacıyla bir servis kapağı ile tamamlanır ve otomatik kapı mekanizması olarak isimlendirilir. Fotoselli kapı profilleri zeminden kılavuzlama, yanlardan yalıtma ve üst profilden mekanizmaya bağlanma ihtiyaçlarından dolayı özel olarak tasarlanmış bir yapıya sahiptir. Günümüzde otomatik kapı ve otomatik kapı sistemleri her türlü açtırma elemanından gelen sinyali işleyebilecek şekilde gelişmiştir. Otomatik kapı kumandası dijital ekranlardan kapının konumunu göstermekle birlikte kullanımı son derece pratik hale gelmiştir. Otomatik kapı devresi bazı modellerde tek bir kart üzerine baskılanırken, motor kartı, kilit kartı, batarya kartı ve anakart olarak ünitelere de bölünebilmektedir. Fotoselli kapı fiyatları , daha çok göz önünde olmasından kaynaklı, ön plana çıkan kanat yapısından çok, mekanizmanın özellikle de mekanik aksamın kalitesiyle ölçülmektedir. Kuzey avrupa ülkeleri sert kış ayları ve sert iklimi ile otomatik kapıların en çok ihtiyaç duyulduğu, icat edildiği ve geliştirildiği bölgeler olmuştur. Bu açıdan İsviçre başta olmak üzere kuzey avrupa ülkeleri otomatik kapı sistemlerinin beşiği olarak bilinmekte, en kaliteli mekanizmaların üretildiği ülkeler olarak otomatik kapı fiyatları için evrensel fiyat performans kriterlerini oluşturmaktadırlar. Ülkemizde fotoselli kapı İstanbul merkezli bir yapı içerisinde olsa da artan talep ve ihtiyaçlar, nakliye ve montaj masraflarının fazlalığından otomatik kapı fiyatı üzerine binen yükün fazlalığı uygulamanın bulunduğu her yerde otomatik kapı firmaları olmasını sağlamıştır.

İsviçre menşei Gilgen marka otomatik yana kayar cam kapılar giriş teknolojileri sektöründe, giriş ve çıkışın yoğun olduğu her yerde olabildiğince sessiz ve son derece yüksek performansla kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran ve yaşam kalitesini yükselten bir konfor temin etmektedir. Sıcak ve soğuk hava koşullarında otomatik kayar kapı sistemlerimiz, iç mekanın kış aylarında sıcak ve yaz aylarında soğuk hava kaybını minimuma indirerek binanın iklimlendirilmesinde önemli bir rol üstlenirler. Kış mevsiminde soğuk havalarda fotoselli kayar kapılar yarım açılma konumuna (kış konumu) alınarak, kapının normalde açtığından daha az açması programlanabilmektedir. Fotoselli otomatik kayar kapılar istendiğinde iç veya dış radarı devre dışı bırakılarak tek yönden çalışması, açık kalma komutu sayesinde sürekli açık kalması gibi özellikler amaca uygun olarak seçilebilmektedir. Kapının kontrol panelinde yer alan dijital ekranda oluşabilecek arızalar mikroprosesör işlemci tarafından saptanarak, arıza kodlarıyla kullanıcıya iletilmektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar rutin sorunlar nedeniyle servis ücreti ödemeden yetkili servisimizin yönlendirmeleriyle hem zaman hemde para tasaruf edebilmektedir. Sensörlü kapı radarlı şekilde serbest kullanımlar dışında çeşitli butonlar, şifre kodlama panelleri, proxmity kart okuyucular gibi özel açtırma elemanlarıyla kullanılabilmektedir.

Sterilizasyonun ön plana çıktığı ameliyathane kapısı ve hermetik kapı gibi özel giriş noktalarında kısa mesafeli temassız algılama yapan el yaklaşım sensörleri ve dirsek butonları da kullanılmaktadır. Ayrıca fotoselli kayar kapı sistemlerimizde enerji kesilmesi halinde 24 V Dc motorunu bir süre daha çalıştırarak sirkülasyonun devamlılığını sağlamaya programlı opsiyonel akü (acil durum bataryası) özelliği de mevcuttur. Otomatik fotoselli kapı güvenli elektromekanik kilit sistemi ve gelişmiş mikroprosesörü sayesinde her türlü Access kontrol sistemine uyumludur. Kart okuyucu, şifreli paneller, parmak izi okuyucular ve farklı biyometrik özellikli okuyucuların tamamıyla uyum içerisinde çalışabilmektedir. Yangın alarm sistemine bağlanarak yangın anında otomatik olarak açılması ve açık kalarak insanların geçişlerini kolaylaştırması yine mikroprosesörün standart görevleri arasında yer almaktadır. Fotoselli otomatik kayar kapılarımızda açılma ve kapanma esnasında devreye giren mükemmel bir frenleme sistemiyle kanatlar ideal zamanda yavaşlar ve durma noktalarında çok yumuşak bir hareketle size üstün bir çalışma konforu sunar. Gilgen marka otomatik fotoselli kapı mekanizmaları sektörünün en yüksek kalite standartlarıyla birlikte zengin bir fonksiyonellik sunmaktadır. Kapı profilleri sınırsız renk seçenekleriyle uluslar arası RAL renk tonlarında elektrostatik toz boyalı olabileceği gibi, eloksallı veya ahşap görünümlü filmlerle de kaplanabilmekte. Kanat dolguları şeffaf veya renkli lamine cam, temperli emniyet çamları, temperli ısıcam veya solit malzemelerden oluşan çok geniş bir yelpazeyle siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca kenarları rodajlanarak kesici özelliği ortadan kaldırılan ve inox askı aparatlarının bağlanabilmesi için delikler delindikten sonra temperlenen camlarla fotoselli cam kapı sistemleri azami transparanlık sağlayan yapılarıyla ekstra şeffaflık isteyen mekanlarda müşterilerimizin beğenisini toplamakta.

Arnavutköy Otomatik Kapı Tamiri
Ataşehir Otomatik Kapı Tamiri
Avcılar Otomatik Kapı Tamiri
Bağcılar Otomatik Kapı Tamiri
Bahçelievler Otomatik Kapı Tamiri
Bakırköy Otomatik Kapı Tamiri
Başakşehir Otomatik Kapı Tamiri
Bayrampaşa Otomatik Kapı Tamiri
Beşiktaş Otomatik Kapı Tamiri
Beykoz Otomatik Kapı Tamiri
Beylikdüzü Otomatik Kapı Tamiri
Beyoğlu Otomatik Kapı Tamiri
Büyükçekmece Otomatik Kapı Tamiri
Çatalca Otomatik Kapı Tamiri
Çekmeköy Otomatik Kapı Tamiri
Esenler Otomatik Kapı Tamiri
Esenyurt Otomatik Kapı Tamiri
Eyüp Otomatik Kapı Tamiri
Fatih Otomatik Kapı Tamiri
Gaziosmanpaşa Otomatik Kapı Tamiri
Güngören Otomatik Kapı Tamiri
Kadıköy Otomatik Kapı Tamiri
Kağıthane Otomatik Kapı Tamiri
Kartal Otomatik Kapı Tamiri
Küçükçekmece Otomatik Kapı Tamiri
Maltepe Otomatik Kapı Tamiri
Pendik Otomatik Kapı Tamiri
Sancaktepe Otomatik Kapı Tamiri
Sarıyer Otomatik Kapı Tamiri
Şile Otomatik Kapı Tamiri
Silivri Otomatik Kapı Tamiri
Şişli Otomatik Kapı Tamiri
Sultanbeyli Otomatik Kapı Tamiri
Sultangazi Otomatik Kapı Tamiri
Tuzla Otomatik Kapı Tamiri
Ümraniye Otomatik Kapı Tamiri
Üsküdar Otomatik Kapı Tamiri
Zeytinburnu Otomatik Kapı Tamiri

Whatsapp Yaz
Şimdi Ara